O nás

budova

Nezisková organizácia CLARITAS bola založená 25. januára 2010 s cieľom poskytovania sociálnych služieb. Hlavným zámerom sa stal vybudovanie domova seniorov na vysokej úrovni.

Na splnenie tohto cieľa sa našla vhodná lokalita v obci Dvory nad Žitavou blízko Nových Zámkov. Organizácia sa úspešne uchádzala o finančnú pomoc z programu Európskej Únie, ktorý podporuje infraštruktúru sociálnych služieb. Vďaka tomu sa v roku 2011 mohli začať stavebné práce na poschodovej, čiastočne podpivničenej budove. Práce boli úspešne ukončené koncom roka 2012.

Centrum tejto výnimočne modernej budovy tvorí átriová zimná záhrada krytá presklenou strechou, ktorá je určená na rozhovory, zábavu, ako aj stretnutia s blízkymi. Izby sú poväčšine dvojposteľové, ale domov disponuje aj troj- a jednoposteľovými izbami. Okrem toho sa tu nachádzajú aj dvojizbové apartmány s kuchynským kútikom.

Ku každej izbe či apartmánu patrí aj kúpeľňa s umývadlom, WC a sprchovací kút. Izby sú vybavené podlahovým kúrením, čím poskytujú značný komfort. Okrem toho tieto bezbariérové izby disponujú dymovými senzormi káblovým televízorom, ku každej izbe patrí balkón a všetky vchody ústia do átria. Pocit bezpečnosti pre obyvateľov a ich blízkych zabezpečuje stála služba na recepcii.